Szkolenie: Storytelling w mojej firmie. Case study: Miarologia® (20.11.2019)

Szkolenie: Storytelling w mojej firmie. Case study: Miarologia®  (20.11.2019)

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UJ serdecznie zaprasza na wspólne świętowanie 4. urodzin AIP UJ. Przez cały tydzień zaplanowaliśmy szereg wydarzeń o zróżnicowanej tematyce, które idealnie wpisują się w założenia trwającego równolegle Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Storytelling, to sposób na zaprezentowanie każdej treści w sposób interesujący, angażujący zapadający w pamięć, co umożliwia zbudowanie marki osobistej i przyciągnięcie grona lojalnych fanów, klientów, a finalnie - co potwierdzją liczne przykłady - wręcz wyznawców marki.

Wspólnie z Marzeną Dranką właścicielką firmy Miarologia® przeanalizujemy trzy wybrane biznesowe opowieści, które są mocno zakorzenione w życiu jej firmy. Będzie to pretekst do dyskusji o roli storytellingu we własnym biznesie. Na konkretnych przykładach uczestnicy będą mogli się przekonać, jak funkcjonuje biznesowa opowieść. Czy i po co warto stworzyć biznesową opowieść? Kiedy i jak ją opowiadać?

Analizowane będą:

Elevator Story - "Pani Miarka",

Happy Client Story - "Naburmuszona 10-latka kontra Pani Miarka",

Opowieść Marki - "Tyle i aż".

Każda z tych opowieści otrzymała swojego storytellingowego Oscara w rocznej Mistrzowskiej Szkole Storytellingu Biznesowego Moniki Górskiej w 2018 r.

Prowadząca:

Marzena Dranka

Marzena Dranka - architektka, nauczycielka, właścicielka firmy edukacyjnej Miarologia®, entuzjastka uczenia przez projektowanie. Prowadzi warsztaty architektoniczne-inżynierskie pt.: "Akademia Miarologii", a dzieci nazywają ją Pani Miarka. Umie z lekkością i humorem pokazać reguły rządzące światem inżynierii, architektury i innowacyjnych technologii, na przykład dlaczego dach stadionu rozciąga się jak pajęczyna, albo co robią algi w ścianie? Otwiera dzieciom oczy ze zdziwienia, że technika jest świetna. Powoduje, że pozostają w zachwycie z odkrycia, że one same mogą ulepszać świat, że mogą być inżynierami, projektantami i innowatorami. Pani Miarka uczy dzieci mierzyć. Wyżej. Miarologia® ma na swoim koncie nagrody, w tym Statuetkę Słoneczniki 2018 za Najbardziej Rozwojową Inicjatywę dla Dzieci w Krakowie w Kategorii Logika.

KIEDY: 20 listopada, 16:00 - 18:00
GDZIE: siedziba AIP UJ (ul. Łojasiewicza 6, Wydział Matematyki i Informatyki UJ)

Zapisy na wydarzenie:

✉️ inkubator@uj.edu.pl lub