Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Webinar: Deepfake, szanse i zagrożenia wynikające z wykorzystania AI [19.12.2023]

Webinar: Deepfake, szanse i zagrożenia wynikające z wykorzystania AI [19.12.2023]

Zapraszamy na wydarzenie z cyklu "Vademecum Fact-Checkera: Deepfake, szanse i zagrożenia wynikające z wykorzystania AI" . Ocena wiarygodności źródła przydaje się w wielu dziedzinach. Porozmawiamy o deepfake’ach, szansach i zagrożeniach z wykorzystania AI.

W czasie szkolenia uczestnicy poznają techniki tworzenia deepfake'ów, poznają przypadki wykorzystania deepfake'ów do dezinformacji i dowiedzą się, jak można je weryfikować na przykładzie wygenerowanych obrazów i materiałów filmowych. Uczestnicy dowiedzą się też o tym, jakie zalety - pod warunkiem etycznego wykorzystania - może mieć wykorzystanie deepfake'ów w sferze publicznej.

Szkolenie poprowadzi starszy analityk Stowarzyszenia Demagog - Adam Majchrzak. Na co dzień zajmuje się walką z fake newsami, a do tego pracuje jako asystent w Instytucie Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie bada tematykę teorii spiskowych oraz wykorzystywania sztucznej inteligencji do dezinformacji.

KIEDY: 19 grudnia (wtorek), godz. 15.00-17.00

PRELEGENT: Adam Majchrzak

GDZIE: Online | Webinar

Zapisy na wydarzenie: https://bit.ly/deepfake-AI

 

Link do wydarzenia zostanie przekazany zarejestrowanym uczestnikom w osobnej wiadomości.

Prelegent

Na zdjęciu znajduje się człowiek w szarym garniturze i w okularachAdam Majchrzak - w Stowarzyszeniu Demagog od 2020 roku. Analityk i mentor Akademii Fact-checkingu. Poza pracą factcheckerską działa też na polu akademickim jako asystent w Instytucie Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie badawczo koncentruje się na obszarze dezinformacji i teorii spiskowych. Koordynator pierwszego ogólnopolskiego akademickiego konkursu factcheckingowego „DETEKTOR”.


Absolwent studiów I stopnia z bezpieczeństwa narodowego oraz II stopnia z dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Gdańskim. Były redaktor portalu ogólnoinformacyjnego Poinformowani.pl (2018–2021). Na co dzień zainteresowany tematyką fałszywych informacji (głównie z zakresu bezpieczeństwa i zdrowia), teorii spiskowych, sztucznej inteligencji i nowych mediów.
Prywatnie znany z pochłaniania dużej liczby newsów wszelkiej maści. Fan literatury faktu oraz gier strategicznych i zręcznościowych.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron