Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Webinar: O fake newsach i innych rodzajach fałszywych informacji [14.11.2023]

Webinar: O fake newsach i innych rodzajach fałszywych informacji [14.11.2023]

Zapraszamy na drugi webinar z cyklu "Vademecum Fact-Checkera: Przeciwdziałanie dezinformacji w erze cyfrowej", który odbędzie się w ramach tegorocznej edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Fake news, dezinformacja czy zwykła pomyłka? Każdy z nas natknął się kiedyś na nieprawdziwą informację w mediach. Dzięki uczestnictwu w webinarze dowiesz się, jaką formę mogą przyjąć fake newsy (spoiler: paleta barw fałszywych informacji jest niezwykle kolorowa). Nauczysz się rozpoznawać dezinformację oraz inne sposoby zakłamywania rzeczywistości zarówno w tradycyjnych mediach, jak i na platformach społecznościowych. Będziesz wiedział, jak nie dać się zwieść internetowym oszustom, a także jak zidentyfikować ich działania. Swoją wiedzę pogłębisz, bazując na licznych przykładach i opierając się wyłącznie na wiarygodnych źródłach informacji.

Umiejętność rozpoznawania dezinformujących treści i reagowania na nie przydaje się nie tylko w pracy osób zawodowo związanych z mediami, lecz też w wielu innych obszarach życia. Webinar jest więc skierowany do wszystkich zainteresowanych – nie tylko do tych, których drogi już wcześniej skrzyżowały się z przeciwdziałaniem dezinformacji.

KIEDY: 14 listopada (wtorek), godz. 15.00-17.00

PRELEGENKA: Izabela Tomaszewska

GDZIE: Online | Webinar

Zapisy na wydarzenie: https://bit.ly/AIPUJ-o-fake-newsach

Link do wydarzenia zostanie przekazany zarejestrowanym uczestnikom w osobnej wiadomości

Prelegentka:

Na obrazku znajduje się Izabela Tomaszewska, kobieta, w okularach z długimi włosami.Izabela Tomaszewska - analityczka Stowarzyszenia Demagog. Na co dzień weryfikuje informacje w mediach społecznościowych. W swoich materiałach skupia się m.in. na kwestiach związanych ze sztuczną inteligencją i bieżących problemach społecznych. Zanim została fact-checkerką, zdobywała doświadczenie zawodowe w redakcji Wydarzeń Telewizji Polsat i portalu Polskiego Radia 24. Absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa oraz kryminologii na Uniwersytecie Warszawskim.

 

 
 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron