Webinar: Jak i przed czym zabezpieczać dane osobowe (według RODO)? (11.01.2023)

Cykl Cyberbiezpieczeństwo uzupełniamy o niezwykle istotną tematyką w nasze czasy - ochronę danych osobowych. Przyjdź i dowiedz się od naszego eksperta dr Bohdana Widły, jak RODO działa w praktyce!

Ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych, czyli RODO, przyniosło istotną zmianę w wymaganiach dotyczących zabezpieczania danych osobowych. Dawniej przepisy prawa określały szczegółowo pewne wymagania, takie jak długość hasła czy częstotliwość jego wymiany. RODO wymaga dostosowania zabezpieczeń do ryzyka. Jednak o jakie ryzyko chodzi? Jak oceniać adekwatność zabezpieczeń? Co grozi za naruszenie wymagań? Podczas szkolenia zostaną przedstawione najważniejsze wnioski z pierwszych lat funkcjonowania RODO i decyzji wydawanych przez Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

KIEDY: 11 stycznia (śr), 17:00 - 19:00
Zapisy na wydarzenie
➡️ https://bit.ly/AIPUJ-jak-zabezpieczac-dane-osobowe-wedlug-RODO

Link do wydarzenia zostanie przekazany zarejestrowanym uczestnikom w osobnej wiadomości.

Prelegent:

Dr Bohdan WidłaDr Bohdan Widła jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, którego jest absolwentem. Od 2019 r. doktor nauk prawnych. Ukończył także Szkołę Prawa Amerykańskiego – 9th American Law Program prowadzoną przez The Catholic University of America – Columbus School of Law oraz Uniwersytet Jagielloński. Jako radca prawny doradzał w projektach dotyczących umów wdrożeniowych, umów licencyjnych, umów na świadczenie usług IT (umowy serwisowe, umowy dotyczące cloud computing) oraz z zakresu zamówień publicznych. Niezawodowo programuje, ogląda gwiazdy i przytula koty.

Szkolenie sfinansowane w ramach projektu Inkubator Innowacyjności 4.0

Logotypy projektu Inkubatora Innowacyjności