Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Webinar AIP UJ: ABC Cyberbezpieczeństwa. Niewielka firma, wielkie cyberzagrożenia (23.11.2022)

Webinar AIP UJ: ABC Cyberbezpieczeństwa. Niewielka firma, wielkie cyberzagrożenia (23.11.2022)

Celem webinaru będzie omówienie podstawowych działań które kierownictwo (właściciele) małej firmy mogą podjąć w celu wyeliminowania podstawowych zagrożeń z zakresu bezpieczeństwa informacji. W toku spotkania omówione będą typowe rozwiązania z zakresu zarządzania bezpieczeństwem informacji stosowane w dużych firmach i korporacjach, a następnie pokazane będzie w jaki sposób możemy je w praktyce zaadaptować do potrzeb mniejszych podmiotów gospodarczych.

 

Szczegółowe zagadnienia, które będą poruszone podczas seminarium to między innymi:

  • Po co (nawet w małej firmie) przeprowadzamy klasyfikację informacji.
  • Jak przepisy prawne wpływają na bezpieczeństwo informacji. Dlaczego bezpieczeństwo informacji to więcej niż tylko ochrona danych osobowych.
  • Dlaczego i jak korzystać z fachowców od bezpieczeństwa.
  • ABC bezpieczeństwa informacji: hasła, uprawnienia systemowe, ochrona przed złośliwym oprogramowaniem, bezpieczna wymiana plików.
  • Czy (i jak) udostępniać swoje systemy osobom spoza firmy.
  • Jak postawić granicę pomiędzy firmowym i prywatnym wykorzystaniem systemów IT.
  • Dlaczego korzystanie z chmury jest bezpieczniejsze od samodzielnego utrzymania systemów.
  • Co to jest silne uwierzytelnienie i jak możemy je wykorzystać.

KIEDY: 23 listopada (śr), 17:00 - 19:00
GDZIE: online | webinar
Zapisy na wydarzenie ➡️ 
https://bit.ly/AIPUJ-niewilka-firma-wielkie-cybierzagrozenie

Link do wydarzenia zostanie przekazany zarejestrowanym uczestnikom w osobnej wiadomości.

Prelegent:

Zdjęcie prelegenta BojanowskiegoJakub Bojanowski jest doświadczonym menedżerem i doradcą, który od ponad 20 lat zajmuje się tematyką zarządzania ryzykiem informatycznym. Podczas swojej kariery w międzynarodowej firmie doradczej współpracował z różnorodnymi instytucjami doradzając ich kierownictwu w zakresie bezpieczeństwa informacji i zapobiegania skutkom cyberprzestępczości. W ramach kierowanego przez siebie zespołu konsultantów nadzorował między innymi grupę etycznych hakerów wykonujących kontrolowane włamania do systemów informatycznych. Już w 2000 roku audytował jeden z pierwszych uruchomionych w Polsce systemów bankowości elektronicznej.

Od kilku lat Jakub koncentruje się głównie na działalności edukacyjnej, współpracując z Akademią Leona Koźmińskiego i Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych. Uczestniczy także w komercyjnych programach edukacyjnych skierowanych do kardy menedżerskiej.

Jest autorem książki „Zdążyć przed hakerem. Jak przygotować firmę na cyberatak”, której ambicją jest przybliżenie tematyki cyberbezpieczeństwa menedżerom nie dysponującym specjalistyczną wiedzą techniczną.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron