Warsztaty: Mój Własny Biznes (17.10.2017)

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UJ zaprasza do udziału w szkoleniu z "Mój Własny Biznes". O prowadzeniu firmy z własnego doświadczenia opowie Marta Kułaga.

Warsztaty Mój Własny Biznes

AIP UJ zaprasza na szkolenie!

„Wiele osób balansuje na skraju podjęcia roli lidera - pragnie zrobić krok do przodu, ale się wstrzymuje. Dla wielu z nas to nie kwestia zdobycia więcej wiedzy, więcej umiejętności, zrobienia jeszcze jednego kursu albo przeczytania kolejnej książki. Bariera, wobec której stajemy, jest wewnątrz nas, ma więcej wspólnego z naszymi przekonaniami i lękami niż z jakimkolwiek zewnętrznym brakiem.”

Roxy Manning

W czasie 3 godzinnych warsztatów chcę się z Wami podzielić moimi doświadczeniami z 15 lat prowadzenia własnego biznesu – szkoły językowej, przedszkola, żłobka, szkoleń, coachingu. Jakie były początki, jak jest teraz, z jakimi wyzwaniami się mierzę.

Zastanówcie się, co się dzieje, gdy mówicie sobie:

-        Zacznę, jak będę mieć wystarczająco dużo pieniędzy.

-        Nie jestem dość dobry.

-        Nie znam się na przepisach.

-        Jeszcze skończę ten kurs.

Kulturowy przekaz i moje wyobrażenia o sobie w roli lidera bardzo mnie zatrzymywały, nie potrafiłam docenić tego, co robię. Sukces był poza zasięgiem. Jeszcze muszę zrobić to i to, odnaleźć misję życiową, udowodnić. Mój biznes rósł razem ze mną. Moje myśli dawały początek zmianom. I one się dzieją.

W drugiej części warsztatu zastanowimy się, jak zmienić nasze przekonania, aby służyły nam w podejmowaniu działań, na które jesteśmy już gotowi.

Przedstawię też krótko wspierające paradygmaty w prowadzeniu działalności i we współpracy z innymi:

-        „współmoc" - dzielenie odpowiedzialności i władzy,

-        perspektywa wyboru zamiast uległości lub rebelii,

-        język porozumienia zamiast osądzania.

Dla kogo jest to szkolenie:

-        dla wszystkich, dla których praca zawodowa jest ważną częścią życia,

-        dla tych, którzy prowadzą własny biznes i chcą wraz z nim się zmieniać,

-        dla tych, którzy myślą o założeniu własnej działalności.

Gdzie: Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UJ – Łojasiewicza 6, parter (Wydział Matematyki i Informatyki UJ)

Kiedy:  17 października (wtorek) 18:00 – 21:00

Ilość osób: 12

Zgłoszenie: wyślij e-mail o tytule "MOJA FIRMA" na adres: inkubator@uj.edu.pl (w treści podaj swoje imię i nazwisko, nr telefonu, ewentualnie jeśli jesteś studentem: wydział, kierunek, rok studiów) i czekaj na potwierdzenie. Pierwszeństwo zapisu mają startupy AIP UJ.

Zdjęcie prelegentki Marty Kułagi

Prelegent: Marta Kułaga - właścicielka i dyrektorka Niepublicznego Przedszkola Krasnal w Krakowie od czerwca 2000. Od początku istnienia przedszkola najważniejsze było dla niej rozwijanie sfery społeczno-emocjonalnej dziecka, co w skrócie oznacza rozpoznawanie przeżywanych emocji, mówienie o nich, wyrażanie ich w sposób przyjazny dla innych, dbanie o realizację własnych potrzeb i dbanie o relacje, radzenie sobie w sytuacjach trudnych. Jest coachem, trenerką NVC w końcowej fazie certyfikacji przez CNVC.