Pierwsze urodziny AIP UJ!!! (17.11.2016 ŚTP)

Zapraszamy do świętowania pierwszych urodzin Inkubatora!

Rok temu 17 listopada 2015 roku podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości otwieraliśmy inkubator w nowej odsłonie na Kampusie UJ. Czas uczcić to wydarzenie!

Zapraszamy na spotkanie pełne inspiracji, które pokaże Ci wartość i potencjał przedsiębiorczości akademickiej. Poznaj niezwykłe historie osób, tworzących startupy oraz rozsmakuj się w torcie urodzinowym. Atrakcji i miłych niespodzianek nie zabraknie.

Termin: 17.11.2016 (czwartek), godz. 14:00 - 19:30

Miejsce: Sala 0089, Wydział Matematyki i Informatyki UJ (parter), ul. prof. S. Łojasiewicza 6, Kraków

Bilety: konferencja jest bezpłatna

Liczba uczestników: do 240 osób

Zapisy:

http://urodziny-aipuj.evenea.pl/ - na część od godz.14.00  do 17.45

http://urodzinyaipuj.evenea.pl/ - na prelekcję "Od zera do public speakera" godz. 18.00 -19.30

Masz bilet, a nie możesz przyjść? Prosimy, napisz do nas na inkubator@uj.edu.pl i daj szansę innym przedsiębiorczym osobom wziąć udział w wydarzeniu :)

Harmonogram urodzin AIP UJ w skrócie:

14.00 – 16.00 „0 startupach i inspiracji do działania”, Justyna Langowska z Instytutu Kompetencji Międzykulturowych (IKM), Maciej Długosz z HussarTech, Klaudia Chrząszcz z Put your colours, moderator Elżbieta Zwolak
16.00 – 17.45 Alex Barszczewski, sesja Question & Answer „Sukces w biznesie i w życiu – jak osiągnąć go łatwiej, współdziałając z innymi”
18.00 – 19.30 Rafał Dąbrowski, „Od zera do public speakera”

Przedstawiamy Wam sylwetki założycieli startupów, którzy podzielą się swoją historią i doświadczeniami:

Prelegentka Justyna Langowska

Justyna Langowska – trener międzykulturowy, doktorantka UJ i założycielka startupu Instytut Kompetencji Międzykulturowych (IKM) www.interculturalcomeptences.com . Prowadzi szkolenia z obszaru różnic kulturowych, komunikacji i kompetencji międzykulturowych. Justyna specjalizuje się w obszarze kultury arabskiej, ale inne części globu nie są jej obce.

Jak sama mówi o sobie: „Świat zdecydowanie jest tym, co interesuje mnie najbardziej".

Prelegentka Klaudia Chrząszcz

Klaudia Chrząszcz - absolwentka biologii UJ, studentka grafiki komputerowej na AGH. Założyła startup STRESOWANKI w AIP UJ, prowadzący sklep www.putyourcolours.pl  z artykułami plastycznymi i kolorowankami antystresowymi.

Prelegent Maciej Długosz

Maciej Długosz - założyciel start-upu HussarTech www.hussartech.com. Zajmuje się komercjalizacją biocydówopracowanych w ramach studiów doktoranckich na Wydziale Chemii UJ. Laureat programu akceleracyjnego MIT Enterpise Forum Poland, w ramach którego zapoznał się z 24 krokami przedsiębiorczości zdyscyplinowanej i środowiskiem start-upów na MIT. Tytuł doktora nauk chemicznych uzyskał na Wydziale Chemii UJ.

Godz. 16.00 – 17.45 sesja Question & Answer „Sukces w biznesie i w życiu – jak osiągnąć go łatwiej, współdziałając z innymi”

Prelegent Alex W. Barszczewski

Alex. W. Barszczewski - gość specjalny, który wystąpi o godz. 16.00 to międzynarodowy konsultant biznesowy, autor książki „Sukces w relacjach międzyludzkich” www.sukceswrelacjach.pl Dodatkowo od dłuższego czasu z powodzeniem łączy działalność zarobkową (ok. 50 dni w roku), z wieloma różnymi aktywnościami podnoszącymi jakość życia jego i innych ludzi. O tym, jak to zrobić będzie krótkie wystąpienie „Sukces w biznesie i w życiu – jak osiągnąć go łatwiej, współdziałając z innymi” i sesja Q&A, kiedy będzie odpowiadał na pytania Uczestników.

18.00 – 19.30 Rafał Dąbrowski, „Od zera do public speakera”

Rafał Dąbrowski

Rafał Dąbrowski – kolejny gość specjalny, który wystąpi o godz. 18.00 .To profesjonalny mówca, ekspert w dziedzinie komunikacji interpersonalnej, przedsiębiorca z prelekcją „Od zera do public speakera”.

Nie każdy urodził się z powołaniem do bycia profesjonalnym mówcą. Ale każdy z nas staje na co dzień przed faktem, że gdzieś chce lub musi wystąpić publicznie.

Winston Churchill mawiał: "Gdybym miał przemawiać dwie godziny, na przygotowanie potrzebuję 5 minut, jeżeli będę przemawiał 5 minut, na przygotowanie potrzebuję dwóch godzin".

Istnieją elementy, które w kluczowy sposób wpływają na to, że Twoje wystąpienie jest skuteczne, a jednocześnie łatwiejsze dla Ciebie. Świętym Graalem mówców jest przygotowanie. Dlatego na szkoleniu dowiesz się o 7 kluczowych elementach, dzięki którym w łatwy sposób przygotujesz się do dowolnego wystąpienia publicznego.

Dodatkowo poznasz:

- 5 błędów najczęściej popełnianych w czasie wystąpień publicznych,
- 3 szokujące fakty naukowe na temat stresu, dzięki którym uczynisz stres Twoim sprzymierzeńcem,
- 7 prostych wskazówek dla każdego, dzięki którym przygotujesz wystąpienie publiczne.
A wszystko to poprzez przykłady, gry i zabawy.