Warsztaty kreatywne: Inteligentne Miasta Przyszłości (20.10.2016)

AIP UJ zaprasza serdecznie na szkolenie Inteligentne Miasta Przyszłości - otwarte warsztaty kreatywne organizowane w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji 2016.

Plakat: Innowacja to zmiana, która tworzy nową wartość

Małopolska, według  zapisów strategii Małopolska 2020, ma być atrakcyjnym miejscem do życia, świadomie czerpiącym ze swoich zasobów, tworzącym szanse na rozwój. Aby założenia te wdrożyć w życie niezbędne jest pobudzenie kreatywności wśród mieszkańców oraz zainspirowanie ich do innowacyjnego działania. Proponowany warsztat wychodzi naprzeciw tym wyzwaniom.

Warsztat będzie podzielony na dwie części. Pierwsza z nich "wprowadzenie do innowacji" została zaprojektowana tak, aby przybliżyć uczestnikom czym są innowacje oraz pokazać przykłady inspirujących przedsięwzięć społecznych i biznesowych, które zrodziły się z chęci zmiany otoczenia na lepsze.

Druga część warsztatu będzie miała natomiast charakter praktyczny. W oparciu o metodykę myślenia projektowego (design thinking) uczestnicy warsztatu staną przed wyzwaniem zaprojektowania „inteligentnego miasta przyszłości” – miejsca dobrego do życia, gdzie w sposób zrównoważony zarządza się przestrzenią, posiadanymi zasobami, a mieszkańcy mają warunki dla rozwoju, zarówno zawodowego, jak i osobistego. Warsztat zakończy się prezentacją projektów.

Warsztat kierowany jest do osób, które swoją aktywnością (zarówno społeczną, jak i biznesową) chciałyby zmieniać swoje otoczenie. Zapraszamy zarówno początkujących przedsiębiorców, pracowników organizacji pozarządowych oraz tych, którzy mają głowy pełne pomysłów, ale nie wiedzą jak je wprowadzić w życie.

Termin: 20.10.2016 (czwartek), godz. 14:00 - 17:30

Miejsce warsztatu: AIP UJ, ul. Prof. S. Łojasiewicza 6, 30-348 Kraków

Liczba uczestników: 25

Bilety: warsztat jest bezpłatny

Zapisy: zgłoszenia proszę wysyłać na adres  inkubator@uj.edu.pl, w tytule "MFI: Inteligentne Miasta Przyszłości"

Warsztat jest częścią cyklu wydarzeń Dizajn—Biznes—Kraków mających na celu promocję roli, jaką w nowoczesnej gospodarce i codziennym życiu odgrywa dizajn. W tym roku szczególną uwagę chcemy poświęcić temu, w jaki sposób dizajn wpływa na współczesne miasta.

Warsztat prowadzi:

dr Anna Góral – doświadczona trenerka w zakresie zarządzania projektami, współpracy międzysektorowej oraz wsparcia procesów tworzenia innowacji. Doświadczenie zdobywała prowadząc szkolenia i warsztaty zarówno w Polsce, jak i za granicą, a także pracując jako manager projektów w organizacjach pozarządowych. Obecnie zawodowo związana z Katedrą Zarządzania Kulturą Instytutu Kultury UJ. Laureatka stypendium MNiSW TransFormation.doc „train the trainer" (2015). Prywatnie podróżniczka i poszukiwaczka skarbów.