Biznesowy Rozwój z AIP UJ: Jak zaprojektować innowacyjny model biznesowy? (22.04.2016)

Warsztaty z dr Anną Góral realizowane są w ramach szkoleń wewnętrznych dedykowanych dla naszych StartUpów. Przyjrzymy się modelom biznesowym i sprawdzimy swoje umiejętności w praktyce.

Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do budowania, modyfikowania i weryfikowania „pomysłu na biznes" przy wykorzystaniu innowacyjnej metody Business Model Canvas, która znacznie zwiększa szanse na sukces produktu i usługi na rynku.

Business Model Canvas to proste narzędzie, pozwalające w intuicyjny sposób przedstawić model działania danego przedsiębiorstwa, a także umożliwiający projektowanie i testowanie zmian w sposobie funkcjonowania firmy. Prostota i skuteczność narzędzia zadecydowała o jego sukcesie - modelu używają firmy takie jak: Deloitte, Boston Consulting Group, McKinsey oraz tysiące przedsiębiorców z całego świata.

W czasie szkolenia uczestnicy poznają:

• budowę oraz założenia narzędzia Business Model Canvas,
  • najpopularniejsze schematy modeli biznesowych na przykładach znanych firm,
  • narzędzia design thinking wykorzystywane w projektowaniu nowych modeli.

Zajęcia będą miały formę łączoną wykładu i warsztatu.
Grupę docelową szkolenia stanowią osoby, które już prowadzą swój własny biznes, ale chciałby zweryfikować jego poprawność oraz dla osób które chcą przekształcić „pomysł na biznes" w logiczny model biznesowy, chcących poznać metodyki i narzędzia do kreowania, weryfikowania i wdrażania w życie modeli biznesowych.

Zajęcia poprowadzi dr Anna Góral – doświadczona trenerka w zakresie zarządzania projektami, współpracy międzysektorowej oraz wsparcia procesów tworzenia innowacji. Doświadczenie zdobywała prowadząc szkolenia i warsztaty zarówno w Polsce, jak i za granicą, a także pracując jako manager projektów w organizacjach pozarządowych. Obecnie zawodowo związana z Katedrą Zarządzania Kulturą Instytutu Kultury UJ. Laureatka stypendium MNiSW TransFormation.doc „train the trainer" (2015). Prywatnie podróżniczka i poszukiwaczka skarbów.

Data: 22.04.2016 (piątek)
Godzina: 13.00 – 16.00
Miejsce: AIP UJ, Kampus UJ, ul. Łojasiewicza 6, budynek Wydziału Matematyki i Informatyki UJ (po wejściu skręcamy w prawo: Inkubator znajduje się za szatnią).

Zapisy: szkolenie wewnętrzne dla Startupów AIP UJ. Dodatkowo mamy 4 wolne miejsce dla osób, które chciałby wziąć w tym udział. Napisz proszę, dlatego to właśnie Ciebie powinnyśmy zaprosić na bezpłatne szkolenie. Wyślij swoje zgłoszenie na adres inkubator@uj.edu.pl, w tytule wiadomości wpisz "szkolenie: model biznesowy".
W treści podaj jeszcze imię, nazwisko, nr telefonu, wydział, kierunek, rok studiów lub aktualny status zawodowy. Po zapisie otrzymasz informację ws. Twojego zgłoszenia.