TRIZ – pragmatyczny sposób tworzenia innowacji (13.01.2016)

Zapraszam na seminarium dr Sergey'a Yatsunenko, który opowie o sile metodologii TRIZ, dającej możliwość tworzenia innowacji w sposób przewidywalny i kontrolowany.

Teoria Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań (TRIZ) to nauka o innowacjach, pozwalająca na doskonalenie produktów, technologii i procesów, a także na tworzenie produktów nowej generacji. Uważa się, że innowacyjność to nieskuteczny i nieefektywny proces. Istnieje wiele czynników, które go uniemożliwiają: inercja psychologiczna, ograniczony zakres wiedzy technicznej i zasobów, przeciążenie informacyjne, skłonność do kompromisu, niemożność obiektywnego przewidzenia przeszłości technologii, czy też nieodpowiedni problem do rozwiązania.

TRIZ pozwala skutecznie pokonać „przeszkody" stojące na drodze tworzenia innowacji przy pomocy:

- narzędzi analitycznych pozwalających na znalezienie odpowiedniego problemu.

- zasad Rozwoju Systemów Technicznych – obiektywnie i statystycznie udowodnionych.

- narzędzi do rozwiązywania zadań bez kompromisów, często prowadzących do przełomowych innowacji.

Siła metodologii TRIZ to możliwość tworzenia innowacji w sposób przewidywalny i kontrolowany.

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UJ i CITTRU zaprosili do Krakowa dr Sergey'a Yatsunenko, który podzieli się swoim doświadczeniem w wykorzystywaniu metodologii TRIZ.

Prelegent: to doktor fizyki w Instytucie Wysokich Ciśnień PAN; konsultant naukowy w zakresie projektów innowacyjnych i TRIZ; konsultant naukowy w zakresie mikroskopii konfokalnej do badań materiałowych w Olympus Polska.

W swojej pracy naukowej zajmuje się między innymi: badaniami materiałów do zastosowań terahercowych (THz), badaniami właściwości optycznych obiektów w nano skali.

Jest autorem i współautorem 43 publikacji naukowych (między innymi: „Photonics in Environment & Energy", „A Technology Roadmap for SMEs on new photonic devices and materials"), a także 6 patentów.

Na 3 h seminarium zapraszamy innowacyjnych, otwartych na nowości, ciągle podnoszących kwalifikacje:

• Magistrantów

• Studentów

• Pracowników naukowych

• Inżynierów i pracowników technicznych

• Pracowników jednostek B+R

• Kadrę kierowniczą

• Kadrę menadżerską

data: 13.01.2016 r. (środa) godz: 14.00 – 17.00

miejsce: sala konferencyjna CITTRU, I piętro, ul. Czapskich 4 w Krakowie

zapisy: wyślij swoje zgłoszenie na adres cittru@uj.edu.pl w tytule wiadomości TRIZ_13.01.16. Po zapisie otrzymasz informację ws. Twojego zgłoszenia.

Ilość osób na seminarium: 24