Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Q&A - Jednostki, Flagowce i Inicjatywy (15.05.2024)

Q&A - Jednostki, Flagowce i Inicjatywy (15.05.2024)

Czym jest flagowiec? Co dla Ciebie może zrobić AIP? Masz pomysł na zmianę, ale nie wiesz co dalej? Na Q&A podczas Kreatywnego Kampusu nie myślisz o tym, do kogo możesz iść ze swoim pytaniem - Wszyscy przyszli do Ciebie!

Na czym polega Nasze Q&A?

Podczas Kreatywnego Kampusu 15 Maja odbędzie się otwarta dla wszystkich sesja pytań i odpowiedzi z osobami przedstawiającymi jednostki, projekty oraz inicjatywy na Kampusie (i nie tylko)!

Pytania można składać poprzez:

  • Formularz,
  • W postach na mediach społecznościowych Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości,
  • Na żywo!

Gośćmi Q&A będą:

Centrum Transferu Technologii CITTRU

Centrum Transferu Technologii CITTRU jest jednostką Uniwersytetu Jagiellońskiego odpowiadającą za kompleksową współpracę nauki z otoczeniem gospodarczym. CITTRU zajmuje się identyfikacją innowacyjnych rozwiązań na Uniwersytecie Jagiellońskim, ich ochroną prawną, analizą rynkową i komercjalizacją poprzez udzielanie licencji, sprzedaż czy tworzenie spółek spin-off. Oferuje innowacyjne rozwiązania dla przemysłu oraz usługi badawcze na zamówienie, promuje je na targach i konferencjach biznesowych, nawiązuje współpracę z partnerami biznesowymi, negocjuje umowy komercyjne oraz koordynuje usługi badawcze na uczelni. Ponadto, CITTRU buduje sieć kontaktów z przemysłem i współpracuje z partnerami zagranicznymi w dziedzinie innowacyjności.

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UJ

AIP UJ jest integralną częścią Centrum Transferu Technologii CITTRU, które łączy świat nauki z partnerami biznesowymi i pozwala na komercjalizację działań naukowców związanych z Uniwersytetem. Wspiera firmy oraz osoby zainteresowane przedsiębiorczością, myślące o założeniu działalności gospodarczej. AIP UJ powstało z myślą o przedsiębiorczych osobach, które chcą spróbować swoich sił budując startup, podnieść kwalifikacje czy znaleźć źródło finansowania swojego pomysłu biznesowego. Oferta AIP UJ to m. in. doradztwo, szkolenia i informacje o źródłach dofinansowania.

Campus Living Lab

Campus Living Lab to przestrzeń, w której współpraca prowadzi do doskonalenia dobrostanu społeczności poprzez badania użyteczne i ko-kreację rozwiązań na rzecz lepszej przyszłości. To nowatorska, partycypacyjna forma współpracy między światem nauki i praktyki. Tworzy innowacyjne rozwiązania, eksperymentując, tworząc prototypy i testując je razem z różnymi grupami ludzi. Laboratoria innowacji łączą społeczeństwo, władze publiczne, biznes i naukę, aby wspólnie tworzyć nowe, użyteczne rozwiązania.

Przestrzenie Kreatywnej Współpracy

System Przestrzeni Kreatywnej Współpracy na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie został stworzony z myślą o koordynowaniu różnorodnych działań kreatywnych i rozwojowych, skoncentrowanych na współpracy z partnerami społecznymi, gospodarczymi i publicznymi. Tworzy on warunki sprzyjające społecznie oddziaływującym projektom, opartym na wartościach uniwersyteckich, wspierając jednocześnie inkluzywne społeczeństwo.  Celem PKW jest oferowanie stałej współpracy, wykorzystywanie potencjału Uniwersytetu i rozwijanie umiejętności kreatywnej pracy.

Kampus+

Jest to interdyscyplinarny zespół studentów, doktorantów i pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajmuje się on badaniem użytkowania kampusów, a także popularyzacją dobrych praktyk w dziedzinie gospodarki przestrzennej kampusów uniwersyteckich, prowadzi działania na Kampusie 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego celem jest, aby podejmowane przez Kampus+ działania służyły poprawie jakości przestrzeni publicznych i aktywizowały jej użytkowników.

Innocel

InnoCel jest narzędziem komercjalizacji wiedzy generowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Spółka została powołana do życia przez UJ w 2018 roku. Jej misją jest wspieranie pracowników uczelni we wdrażaniu ich osiągnięć badawczych. Komercjalizacja kojarzy się przede wszystkim ze sprzedawaniem. Sprzedawać efekty pracy naukowo-badawczej można na różne sposoby. Jednym z nich jest sprzedaż licencji, co jest określane mianem komercjalizacji bezpośredniej. Tą stroną komercjalizowania wyników badań prowadzonych w uczelni zajmuje się Centrum Transferu Technologii CITTRU. Drugą ścieżką jest tak zwana komercjalizacja pośrednia. Polega ona na tworzeniu przez pracowników uczelni nowych podmiotów gospodarczych, tzw. spin-off („spółki odpryskowe”), które przejmują na siebie rolę zrealizowania koniecznych prac rozwojowych i wprowadzenia produktów na rynek, bezpośrednio lub poprzez partnerów biznesowych. Innymi słowy, CITTRU oraz InnoCel to uzupełniające się elementy systemu wsparcia oferowanego swoim pracownikom przez Uniwersytet.

Zachęcamy do zadawania pytań!

Formularz zgłoszeniowy do pytań Q&A