Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kurs trenerów nauki

Kurs Trenerów Nauki to jedyne w Polsce szkolenie trenerskie kierowane do naukowców.

 

Logo Trener Nauki. Dr Justyna Małkuch- ŚwitalskaDo uczestnictwa zapraszamy osoby pragnące dzielić się wiedzą naukową i pracujące zarówno w świecie akademickim, jak i poza nim. Podczas intensywnego, 4-dniowego kursu uczestnicy przygotują się do projektowania oraz profesjonalnego prowadzenia szkoleń i warsztatów z użyciem wiedzy z własnej specjalizacji naukowej, ale w oparciu o metodykę aktywnej dydaktyki.


REZULTATY ZAJĘĆ:

 Przygotowanie uczestników do prowadzenia szkoleń z zastosowaniem różnorodnych metod dydaktyki aktywnej.
 Przygotowanie uczestników do przekazywania swojej wiedzy specjalistycznej zarówno na uczelni, jak i w przedsiębiorstwie.
 Sporządzenie przez każdego z uczestników autorskiego programu szkoleniowego.
 Sporządzenie przez każdego z uczestników własnego zestawu ćwiczeń dla studentów, naukowców lub współpracowników z sektora prywatnego.


KORZYŚCI Z UCZESTNICTWA W KURSIE:
Po ukończeniu szkolenia, uczestnicy będą dysponowali portfolio trenerskim zawierającym autorski program szkoleniowy oraz zestaw ćwiczeń przeznaczonych dla różnych grup odbiorców. Zdobyta na kursie wiedza dotycząca metodyki trenerskiej, zasad uczenia się dorosłych i dydaktyki aktywnej oraz współpracy z instytucjami tworzącymi ekosystem nauki umożliwi autonomiczną pracę w profesji trenera nauki. Umiejętności uzyskane na kursie mogą być wykorzystywane zarówno na uczelni jak i w sektorze prywatnym, w stosunku do osób o zróżnicowanym poziomie wiedzy.


POZIOM SZKOLENIA:
Dostosowany do doświadczenia poszczególnych uczestników zajęć – ćwiczenia w pierwszej części warsztatów pozwolą na „wyrównanie” poziomu znajomości tematu. Osoby bardziej doświadczone będą mogły służyć wiedzą młodszym uczestnikom, wypracowując przy tym rozwiązania korzystne dla siebie.


ADRESACI KURSU:
Szkolenie skierowane jest do naukowców (zarówno tych mniej doświadczonych, jak i tych z dużym stażem zawodowym) zainteresowanych rozwijaniem umiejętności dydaktycznych, możliwych do zastosowania zarówno na uczelni, jak i poza nią.

 

PROWADZĄCY:
Zdjecie Justyna Małkuch-Świtalskadr Justyna Małkuch-Świtalska


Doktor nauk historycznych, członek ekipy badawczej Université de Lorraine, wykładowca Université de Reims Champagne-Ardenne we Francji. Jest aktywnym ekspertem Komisji Europejskiej oraz ekspertem programu TOP III (prowadzonego przez sieć mobilności naukowej Euraxess), gdzie analizuje sytuację zawodową młodych naukowców w Polsce i na świecie. Jest pierwszym trenerem nauki zarejestrowanym na terenie RP, specjalizuje się w strategicznym zarządzaniu karierą naukową, w tym w procesach rekrutacyjnych oraz aktywności naukowców w różnych gałęziach gospodarki. Od 5-ciu lat pełni funkcję Prezesa Stowarzyszenia Rozwoju Karier Doktorantów i Doktorów PolDoc, którego jest założycielem. Jest także pomysłodawcą Forum Karier Naukowych, którego pierwsza edycja odbyła się w kwietniu 2016 r. w Warszawie, oraz Business & Science Network zorganizowanego w Krakowie w październiku 2016. Absolwentka kursów trenerskich w Polsce i we Francji, ma za sobą ponad 400 godzin zrealizowanych szkoleń.

 

 

 

 


Zdjęcie Agnieszka Bożekmgr Agnieszka Bożek


Psycholog, psychoterapeuta, trener umiejętności osobistych i społecznych, coach. Absolwentka psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyła 4-letnią Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, Zaawansowane Szkolenia Trenerskie w Pracowni Psychologicznej Elżbiety Sołtys oraz Szkołę Coachów Meritum. Obecnie przygotowuje doktorant z zakresu psychologii organizacji w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od ponad 7 lat przygotowuje i prowadzi warsztaty oraz szkolenia z kompetencji osobistych i społecznych dla instytucji edukacyjnych, organizacji pozarządowych i biznesu. W latach akademickich 2014-2016 prowadziła zajęcia dydaktyczne dla studentów w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego i na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym na Oddziale Zamiejscowym w Katowicach. Publikuje artykuły eksperckie w serwisach internetowych dla profesjonalistów (HRNews.pl), czasopismach biznesowych („Pracownik Fizyczny”) oraz w czasopismach naukowych, takich jak Journal of Entrepreneurship, Management and Innovation.

 

Więcej informacji na:

www.trenernauki.pl/

 

 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdź nas w sieci: