Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

PAMI: Polsko-Amerykański Most Innowacji (21.11.2015)

Polsko-Amerykański Most Innowacji PAMI: how to begin to dwudniowe wydarzenie w Krakowie: warsztaty, spotkania, inspirujące wystąpienia (20-21 listopada 2015).

logo Polsko Amerykańskiego Mostu InnowacjiAkademicki Inkubator Przedsiębiorczości UJ  i Centrum Transferu Technologii CITTRU zaprasza na Polsko-Amerykański Most Innowacji! Polish / American Innovation Bridge PAMI: how to begin to dwudniowe wydarzenie, realizowane 20-21 listopada 2015 w Krakowie. Inspirujące wystąpienia i warsztaty prowadzone przez praktyków dotyczyć będą przekształcania innowacyjnych pomysłów w działania biznesowe. Celem drugiej edycji PAMI jest zainspirowanie uczestników wybranymi rozwiązaniami polskimi i amerykańskimi, pobudzenie ich kreatywności i przedsiębiorczości oraz dodanie odwagi do realizacji własnych marzeń.

 

 

Pierwszy dzień PAMI - 20.11.2015 (piątek)

poświęcony będzie innowacjom w biznesie i społeczeństwie. Prelegenci z Polski i USA - przedsiębiorcy, ludzie związani z nauką, liderzy i działacze - z różnych perspektyw opowiedzą o tym, jak skutecznie wdrażać innowacje. Usłyszymy historie polsko-amerykańskich sukcesów oraz działań wykorzystujących amerykańskie inspiracje w polskich realiach.

zapraszamy na prezentację Most wanted: przedsiębiorcze uczelnie, czyli jak skutecznie łączyć naukę i biznes w Polsce?

godz: 17:50-18:05
prowadzenie: Krystian Gurba  - Centrum Transferu Technologii CITTRU:

Krystian Gurba – zastępca Dyrektora CTT CITTRU na Uniwersytecie Jagiellońskim. Absolwent prawa UJ i studiów z zakresu funduszy europejskich w Wyższej Szkole Europejskiej, doktorant w Instytucie Ekonomii i Zarządzania UJ. W CITTRU od 2006 roku, koordynuje współpracę uczelni z firmami, doradza naukowcom w sprawach własności intelektualnej i komercjalizacji. Prowadzi też szkolenia dotyczące przedsiębiorczości akademickiej. Jest autorem wielu publikacji naukowych i praktycznych oraz współautorem regulaminów komercjalizacji w UJ. W 2015 roku brał udział w programie "Top 500 Innovators" na Uniwersytecie Stanforda.

Prezentacja ma na celu ukazanie wyzwań dotyczących transferu technologii i rozwijania przedsiębiorczości akademickiej, przed którymi stoją polskie uczelnie. Prelegent przedstawi ponad dziesięcioletnie doświadczenia CITTRU w tym zakresie oraz zwróci uwagę na skuteczne rozwiązania stosowane w amerykańskich uczelniach.

zapraszamy również na prelekcję Innowacyjne formy rejestracji biznesu - program wsparcia młodego biznesu w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości AIP

 

godz: 18:20-18:35
prowadzenie: Sebastian Kolisz - Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości

 

Sebastian Kolisz  - Partner Zarządzający Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, związany z AIP od 2006 r. Certyfikowany Instruktor Innowacji AIP. Promotor działań przedsiębiorczych. Koordynował od podstaw powstanie sieci Inkubatorów Przedsiębiorczości w Krakowie. Organizator konferencji, szkoleń, prezentacji, targów i wielu projektów związanych z przedsiębiorczością (m.inKrakow Business Starter, Startup Mixer Kraków). Koordynator Funduszu AIP Seed Capital. W ramach AIP w Krakowie prowadzi obsługę ponad 300 Start'upów, a sieć AIP Kraków, którą zarządza pomogła ponad 1200 młodym ludziom w starcie w biznesie

Drugi dzień PAMI - 21.11.2015 (sobota)

na uczestników czekają warsztaty z zakresu m.in. prezentacji pomysłów, metod tworzenia innowacyjnych rozwiązań, strategii rozwoju firmy i budowania przewagi konkurencyjnej, kreatywności i budowania zespołu. Słuchacze dowiedzą się od czego zacząć zakładanie start-upu, poznają najlepsze praktyki wdrażania innowacji, poćwiczą efektywną komunikację i uczenie się na błędach.

zapraszamy na warsztaty Kreatywny rozwój firmy - Blue Ocean Strategy.

godz: 14:00-18:00
prowadzenie: Sebastian Kolisz - Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości

Warsztat  to prowadzone w sposób interaktywny, oparte na praktycznych zajęciach typu case study  zajęcia warsztatowe mające na celu wzbudzenie kreatywności oraz przygotowanie i prezentację swojego pomysłu biznesowego.

Szkolenie obejmuje następujące zagadnienia:

A. Trening kreatywności

Celem jest wyrobienie postaw kreatywnych i innowacyjnych, nabycie umiejętności przedsiębiorczych, przełamanie postaw biernych. Osoby, mające ciekawe, innowacyjne pomysły biznesowe zostaną zmotywowane do działania i uzyskają konkretne narzędzia do dalszej motywacji.

B. Model blue ocean strategy

Realizowane według amerykańskiego modelu warsztaty mają umożliwić zmianę podejścia, pogłębienie wiedzy z zakresu innowacji oraz – przede wszystkim - wygenerowanie umiejętności, które przyczyniają się do kreowania innowacyjnych pomysłów i rozwiązań. Warsztat ten oparty na modelu  pobudzania innowacji BOS - „Blue Ocean Strategy".

 

Rejestracja - informacja

Rejestracja na pierwszy dzień ("unconference" i kolacja networkingowa z pokazem bolidów wyścigowych) oraz na warsztaty w drugim dniu: https://pami.evenea.pl .

Zapraszamy wszystkich, którzy mają głowę pełną pomysłów i chcą sięgnąć po solidną dawkę inspiracji, wiedzy i nowych umiejętności!

Strona internetowa wydarzenia: http://pami.flik.org.pl

Widok zawartości stron Widok zawartości stron