Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Webinar: Nowelizacja kodeksu pracy - wdrożenie dyrektywy w sprawie przejrzystych i przewidywalnych warunków pracy (21.06.2023)

Webinar: Nowelizacja kodeksu pracy - wdrożenie dyrektywy w sprawie przejrzystych i przewidywalnych warunków pracy (21.06.2023)

W dniu 26 kwietnia bieżącego roku wprowadzono do kodeksu pracy szereg nowych regulacji, które stanowią implementację dyrektywy UE, mającej za cel promowanie bezpieczniejszego i bardziej przewidywalnego zatrudnienia. Szczegółowe rozwiązania obejmują m.in. zmianę w zakresie treści umowy o pracę, informacji przekazywanej pracownikowi w terminie 7 dni od dnia dopuszczenia pracownika do pracy, wprowadzenie możliwości wnioskowania przez pracownika o zmianę rodzaju umowy o pracę na czas nieokreślony lub o bardziej przewidywalne i bezpieczne warunki pracy oraz rozszerzenie zakresu ochrony pracownika przed zwolnieniem. Jednocześnie zmieniono w k.p. zasady rozwiązywania umów o pracę na czas określony i zawierania umów o pracę na okres próbny. Nowe przepisy jeszcze przed dniem ich wejścia w życie budziły szereg pytań i wątpliwości. Celem szkolenia jest zaprezentowanie wprowadzonych zmian i omówienie problemów związanych z ich stosowaniem.

KIEDY: 21 czerwca (śr), 17:00 - 19:00 
PRELEGENT: Kinga Moras-Olaś 
GDZIE: online | webinar

Zapisy na wydarzenie: https://bit.ly/AIPUJ-wdrozenie-dyrektywy-o-przejrzystych-warunkach-pracy
Link do wydarzenia zostanie przekazany zarejestrowanym uczestnikom w osobnej wiadomości.

Prelegntka:

Zdjęcie prelegentki dr Kingi Moras-OlaśKinga Moras-Olaś, radca prawny, doktor nauk prawnych ze specjalnością prawo pracy. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Stypendystka na Johannes Kepler Universität Linz (Austria). Absolwentka Szkoły Prawa Austriackiego Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Wiedeńskiego. W czasie studiów doktoranckich prowadziła badania naukowe na Ruprecht-Karls-Universität w Heidelbergu oraz Ruhr – Universität w Bochum. Autorka licznych publikacji z zakresu prawa pracy i prelegentka na konferencjach krajowych i zagranicznych. Wykładowca na Podyplomowych Studiach Prawa Pracy prowadzonych przez Katedrę Prawa Pracy i Polityki Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron