Webinar: Prywatność. Niezmienna nazwa, zmienna treść. Czym była a czym jest dla nas prywatność? (19.11.2020)

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości zapraszamy każdego, kto chciałby dowiedzieć się o ewolucji pojęcia prywatności, na prelekcję wybitnego naukowca i rzutkiego prawnika - dra Macieja Kaweckiego.

Prywatność to termin który został wprowadzony do języka prawnego pod koniec XIX wieku. Istnieje jednak z nami od zawsze. W czasach średniowiecza nazywaliśmy ją intymnością, z kolei w czasach rewolucji przemysłowej prawem do bycia pozostawionym w spokoju a w XX wieku triumfy świecił termin anonimowość. Wraz ze zmianą tego jak określaliśmy prywatność, zmieniało się to jak ja rozumieliśmy. Czym dzisiaj jest dla nas prywatność? Czy okres pandemii pokazał, że jest ona reliktem który bardziej przeszkadza niż pomaga i wpłynął na jej całkowite przeformułowanie?

Zapisy na wydarzenie ➡️ http://bit.ly/AIPUJ-czymjestprywatność

Prelegent:

Zdjęcie Macieja KaweckiegoDr Maciej Kawecki - prezes Instytutu Lema. Dziekan Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. W latach 2016–2017 doradca Ministra Cyfryzacji, od 2017 r. zastępca dyrektora, a następnie dyrektor departamentu zarządzania danymi w tym samym resorcie, odpowiadającego za sektor innowacji. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.  Studiował również na Uniwersytecie w Sztokholmie oraz Uniwersytecie J.W. Goethego we Frankfurcie nad Menem. Ukończył z wyróżnieniem Europejską Akademię Dyplomacji. W 2017 r. laureat nagrody specjalnej za wkład w reformę ochrony danych osobowych w konkursie Prawników Liderów Jutra Dziennika Gazety Prawnej i Wydawnictwa Wolters Kluwer. W 2018 r. zajął 23. miejsce w rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce Dziennika Gazety Prawnej, w 2019 awansował w tym samym rankingu na 15. pozycję, zostając uznanym „twarzą RODO w Polsce”. Odpowiedzialny za reformę ochrony danych osobowych w Polsce. Autor cyklu technologicznego w programie Dzień Dobry TVN.