Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Tegoroczna edycja Life Science Open Space za nami!

Life Science Open Space 2016 odbyło się w dniu 20 października 2016 r. w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. Formuła konferencji umożliwiała uczestnikom aktywny udział przede wszystkim przez indywidualne spotkania w ramach networkingu, przez zaprezentowanie się w sesjach tematycznych, a także przez prezentację na własnym stoisku.

Logo Life Science Open Space

 

„Life Science Open Space – Kraków 2016”

Life Science Open Space 2016 odbyło się w dniu 20 października 2016 r. w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. Formuła konferencji umożliwiała uczestnikom aktywny udział przede wszystkim przez indywidualne spotkania w ramach networkingu, przez zaprezentowanie się w sesjach tematycznych (takich jak Telemedycyna, Druk 3D w Medycynie, StartUp Scena i wiele innych), a także przez prezentację na własnym stoisku. 

W Life Science Open Space 2016 uczestniczyło prawie 320 osób. Obecni byli przedstawiciele zarówno Partnerów Klastra LifeScience Kraków, ale także osoby, które do tej pory nie były z Klastrem związane. Spotkać można było partnerów do rozwoju innowacyjnych projektów, pasjonatów i użytkowników technologii, innowacji dla zdrowia i jakości życia.

Do udziału w konferencji zakwalifikowało się 51 prezentacji, po kilka na każdą sesję tematyczną. Największą popularnością cieszyły się tematy związane z medycyną i startupami w life science.

Uczestnicy konferencji mieli do wyboru trzy równoległe sesje prezentacji - wpisujące się w tematykę medycyny, dotyczące startupów, pracy, żywności oraz środowiska, a także konferencje Perspektywy. 

Przerwy networkingowe pozwoliły uczestnikom na zawarcie nowych znajomości i podejmowanie rozmów, zainspirowanych niejednokrotnie wygłaszanymi prezentacjami. Sukcesem całego przedsięwzięcia, oprócz możliwości wysłuchania prezenterów, była sposobność poznania ludzi aktywnie działających w branży life science, ale również niezwiązanych zawodowo z branżą. W trakcie przerw między prezentacjami uczestnicy mieli możliwość odwiedzenia 22 stoisk wystawczych, na których partnerzy Klastra i zaproszeni goście prezentowali osiągnięcia swojej firmy/instytucji, określali perspektywy związane z rozwojem i zachęcali do podjęcia współpracy.

Najlepszych prelegentów nagrodzono w trzech kategoriach.

Za „najlepszą prezentację” uznano wystąpienie Jakuba Lubońskiego z firmy BIN-e, pt. BIN-e, Inteligentny kosz na śmieci.

Nagrodę za „Najlepszy przykład praktycznego podejścia do koncepcji Open Innovation” otrzymał Krzysztof Pawlak z Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie za prezentację pt. Wpływ pola elektromagnetycznego na organizmy żywe.

W tym roku po raz pierwszy została przyznana nagroda specjalna dla StartUpów - możliwość zaprezentowania się przed Funduszami Inwestycyjnymi podczas Międzynarodowej Konferencji Finansowanie w LifeScience w dniu 27 października 2016 w Krakowie. Nagrodę zdobył Michał Ryś z firmy DrOmnibus za prezentację pt. Edukacja Włączająca - kompleksowy system wspierający terapię i edukację dzieci ze specjalnymi potrzebami.

Galerię zdjęć z Life Science Open Space 2016 można obejrzeć na www.bit.ly/LSOS2016-konferencja | www.bit.ly/LSOS2016-gala

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdź nas w sieci: